Nyitott Világ Fejlesztő Iskola

Berki Krisztián Olimpia, Berki Krisztián Már A Párizsi Olimpiára Tervez | Médiaklikk

Berki Krisztián olimpiai, háromszoros világ- és hatszoros Európa-bajnok tornász bejelentette visszavonulását a magyar szövetség (MATSZ) csütörtöki online sajtótájékoztatóján A 35 éves sportoló az évek óta tartó vállsérülésével indokolta döntését, amelyet tavaly decemberben hozott meg. Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke bejelentette, hogy mostantól Berki tölti be a szövetség tavaly decemberben létrehozott sportigazgatói posztját. Berki a KSI SE versenyzőjeként 2002-ben nyerte első felnőtt magyar bajnoki aranyérmét, a junior Európa-bajnokságon pedig második lett lólengésben. Addig hat szeren tornázott, de egy bokasérülés miatt lólengés-specialista lett. Első sikereit 2004-ben érte el a felnőtt nemzetközi mezőnyben: Rio de Janeiróban világkupa-versenyt nyert, a ljubljanai Európa-bajnokságon pedig bronzérmes lett. Legutóbb a 2017-es kolozsvári kontinensviadalon állt rajthoz, ahol ezüstérmet szerzett, ám ezt követően megsérült a válla, amit eddig öt alkalommal kellett megoperálni. Magyar Zoltán és Sivadó János után ő a harmadik magyar tornász, akiről a nemzetközi szövetség tornaelemet nevezett el – 2016-ban – lólengésben.

Berki Krisztián és Mazsi élő adásban tálalt ki a házasságukról - Ripost

Továbbra is mindent megteszek, hogy a magyar tornasport a megérdemelt helyén legyen" – nyilatkozta. Berki Krisztián már az előző ciklusban is tagja volt a Magyar Olimpiai Bizottság Sportolói Bizottságának. "Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy mellettem állt ez alatt a 32 év alatt. Úgy érzem, a sérüléseim ellenére nincs miért szégyenkeznem, nagyon teljes volt a pályafutásom, és talán nem nagyzolás azt mondani: ilyen pályafutást kívánok minden sportolónak. Sokan kérdezték, mióta érlelődött bennem ez az egész. Összesen öt vállműtéten vagyok túl, mindegyik után elkezdetem újra edzeni, sőt, a 2019-es stuttgarti vb-n indulni is szerettem volna, de az utazás előtt megint megroppant a vállam, újabb műtét jött. A 2019-es év végén nem tudtam volna kimondani, hogy vége, folytattam a felkészülést. A 2020-as év sok mindent befolyásolt, rengeteget gondolkoztam. A mersini torna Eb-n láttam a srácokat, hogy halmozzák az érmeket, a jobbnál-jobb szerepléseket, akkor fogalmazódott meg bennem, hogy jó kezekben vannak a fiúk, megvannak nélkülem, és már nem feltétlenül tudom felvenni a versenyt.

Végezetül: nem lehetek elég hálás Kovács Istvánnak, az edzőmnek, aki minden egyes rezdülésemet ismerte, ismeri, tudja, hogy mikor, mire van szükségem, nélküle egészen biztos, hogy nem lehetnék itt. Nagy izgalommal tölt el, és nagy kihívás is egyben, hogy továbbra is a torna mellett maradok, és sportigazgató lehetek" – mondta London olimpiai bajnoka. (MTI, MOB, MATSZ; fotó: MTI/EPA/Georgi Licovszki, Kovács Tamás, MOB/Szalmás Péter)

(A sportolók rövid bemutatását itt találja. ) A győri EYOF-ot július 23. és 29. között rendezik, ahol a 14-18 éves fiatalok a kajak-kenu, az atlétika, a judo, a kerékpár, a kézilabda, a kosárlabda, a röplabda, a tenisz, a torna és az úszás sportágakban fognak megmérkőzni. Tíz sportágban összesen 915 érem talál gazdára. A Magyar Csapat tagjaként 152 fiatalért szurkolhatunk. Forrás: További cikkek Egyéni sportok Elhunyt az olimpiai bajnok Csollány Szilveszter 2022. 01. 24. 17:45 Ötvenegy éves korában elhunyt Csollány Szilveszter olimpiai, világ- és Európa-bajnok tornász, az Újpest, a Dunaferr és a Honvéd korábbi sportolója. Egyéni sportok Csollány Szilvesztert intenzív osztályon kezelik, lélegeztetőgépen van - sajtóhír 2021. 12. 06. 19:25 A Magyar Nemzet értesülései szerint Csollány Szilveszter elkapta a koronavírust. Az olimpiai bajnok egykori tornász állapota a … Egyéni sportok Torna-vb: duplázott a kínaiak új klasszisa 2021. 10. 13:30 A kínai Hu Hszü-vej két aranyérmet nyert a Kitakjúsúban rendezett torna-világbajnokság utolsó napján.

Berki a lovasúr, London harmadik magyar olimpiai bajnoka! - NSO

A legnagyobb bajnokok egyike, emléke itt fog velünk élni örökké. Magyar Zoltán, a Nemzet sportolója, a Magyar Torna-szövetség elnöke különösen közel állt Szilashoz. - Nagyon nehéz szembesülnöm azzal, hogy most őt búcsúztatjuk. Biztos voltam benne, hogy legyőzi a koronavírust. És szerintem sokan mások is így gondolták. Igazi öntörvényű őstehetség volt, őserővel, akiről utolsóként gondoltuk, hogy meg tudja ölni a gyilkos kór. Óriási veszteség a halála a magyar sport-, de különösen a tornatársadalomnak, ám ezt talán mondanom sem kell. Hiányozni fog, nagyon. Berki Krisztián, olimpiai bajnok tornász pályafutásában hatalmas lökést adott Csollány 2000-es Sydney-i győzelme. - Ő volt a példaképem, nagy szerepe volt abban, hogy belőlem is tornász lett. Tizenöt éves voltam a Sydney-i olimpia idején, igazi hősként tekintettem rá, s hatalmas lökést adott a győzelme, a tökéletes gyakorlata ahhoz, hogy én is a csúcsra jussak. Tulajdonképpen én is az ő hatására lettem komoly sportoló. Valójában még egy hónapja sem gondoltam, hogy itt hagy minket, bíztam a gyógyulásában, az életerejében, a felépülésében.

Berki mellett az ötkarikás indulási jogot januárban megszerző Hídvégi is indul a viadalon, amely a férfiaknál válogató a május 19-én kezdődő, franciaországi Európa-bajnokságra. A szintén olimpiai kvótás Böczögő Dorinát szombaton, a Tornacsarnokban sorra kerülő, felnőtt és utánpótlás szer országos bajnokságon, ugrásban és gerendán láthatja a hazai közönség.

A hazai kedvenc azóta a csapatdöntőben is sziporkázott, és az együttessel végül bronzérmes lett. Smith Pekingben bronzérmes volt lovon, a 2010-es vb-n Berki mögött lett második, és három kontinensviadalon végzett másodikként (kétszer magyar riválisa mögött). Most erősen fogadkozott, hogy ezen a szeren ő lesz az első brit olimpiai bajnok. Először a tavalyi vb-n és Eb-n ezüstérmes francia Cyril Tommasone -t szólították (15, 141 pont). Következett a 2010-es vb-n bronzérmes, negyedik olimpiáján szereplő olasz Alberto Busnari, aki remek gyakorlattal rukkolt elő (15, 400). Harmadiknak Hidvégi lépett a szerekhez, a tavalyi vb negyedik helyezettje, ám rontott, leesett, ezért kevés pontot kapott (14, 300). Következett a finálé másik brit résztvevője, a csapatban ötkarikás bronzérmes, lovon Eb-hatodik Max Whitlock, ő nem hibázott. Nagy taps és 15, 600 pont volt a jutalma. no images were found Ötödik volt a sorban Berki, aki parádés, látványos, anyagerős gyakorlatot adott elő a tőle megszokott hatalmas ollókkal.

Index - Sport - Londonban vert meg két brit tornászt Berki Krisztián, az elegancia segített

• Crystal étterem pécs

"Mindig megvárom az utolsó versenyző pontszámát, mielőtt örülni kezdenék, ráadásul most az utolsó a legnagyobb ellenfelem, Louis Smith volt" - nyilatkozta az MTI-nek az eredményhirdetés után az újpesti tornász. "Addig, amíg még nem jöttek ki a pontszámok, azt hittem, ő fog nyerni, hiszen nagyon jó gyakorlatot csinált, az elmúlt évben nagyon sokat fejlődött, s ez a kivitelezésén is látszott. Ezek szerint az én gyakorlatom mégis szebb volt. Egész kintlétem alatt nagyon szurkoltam Louisnak, hiszen aki itthon versenyez, az sokszor nehezebb helyzetben van, mert a közönség össze is nyomhatja. Nagyon örülök, hogy úgy sikerült nyernem, hogy mindenki megcsinálta jól a gyakorlatát. " Saját gyakorlatáról Berki úgy vélekedett, hogy nem tud és nem is akar hibát keresni benne. "A mai napon minden passzolt, mind a lelki, mind a fizikai állapotom. És hát itt van a kezemben az aranyérem, így hát többet nem is kell mondanom. Ezért dolgoztam gyerekkoromtól kezdve. Szerencsére a selejtezőben jobban izgultam, ez a gyakorlatomon is látszott.

BERKI KRISZTIÁN magyar 16. 066 2. Louis Smith brit 16. 066 3. Max Whitlock brit 15. 600 4. Alberto Busnari olasz 15. 400 5. Cyril Tommasone francia 15. 141 6. Vitalij Nakonecsnij ukrán 14. 766 7. David Beljavszkij orosz 14. 733 8. HIDVÉGI VID magyar 14. 300 FÉRFI TALAJ A kínai Cu Kaj győzelmével zárult a vasárnapi első torna szerenkénti döntő, a férfiak talajfináléja. Cou Kaj a japán Ucsimura Koheit és az orosz Gyenyisz Abljazint előzte meg – a sikerrel a kínaiak utolérték a Szovjetuniót az olimpiai férfi talaj aranyérmek számában. A félelmetes anyagerősség döntötte el a talaj szerenkénti finálét: a kínai Cou Kaj mindenkinél nehezebb gyakorlatot (6. 900-as nehézségi pontszám) mutatott be, a selejtezőnél kevesebb hibával, így megelőzte a picit kevésbé anyagerős gyakorlatát kicsit szebben végrehajtó Ucsimura Koheit, illetve a japán világklasszissal holtversenyben végző Gyenisz Abljazint. Abljazin nehézségi pontszáma ugyan 7 fölött volt, viszont egy dolog a tervezett nehézség, másik a végrehajtás – a jobb kivitelezés miatt Ucsimurát sorolták a második helyre, az orosz elé.