Nyitott Világ Fejlesztő Iskola

Kajak Kenu Vb 2021

A májusi pótkvalifikációs eseményeken azok a magyar egységek állhatnak rajhoz, amelyek jól szerepelnek május 5-6-án az itthoni pótkvalifikációs válogatón. Ott azokban az olimpiai számokban lesz verseny, amelyekben az ország még nem szerzett tokiói kvótát, azaz férfi K-1 200 és K-2 1000 méteren, női C-1 200 méteren, valamint férfi C-1 és C-2 1000 méteren. Az európai pótkvalifikációs versenyt az egyeseknek és a párosoknak május közepén rendezik meg Szegeden Forrás: KMSP via AFP/PHILIPPE MILLEREAU / KMSP/Philippe Millereau Az olimpiai csapatba kerülésről a május 4-6-án sorra kerülő első válogató (női kajakban és férfi K-1 1000 méteren ez az esemény csak tájékoztató versenynek számít) és a május 28-30-án zajló második olimpiai válogató, valamint az európai pótkvalifikációs versenyen, a világkupákon és az Európa-bajnokságon mutatott teljesítmény dönt. A világbajnokságra pedig olimpiai számokban azok az egységek utazhatnak, amelyek részt vettek az ötkarikás játékokon és vállalják a további öthetes felkészülést szeptember közepéig.

Kajak-kenu vb: Három arany 5000 méteren, 18 éremmel zártak a magyarok - Körös Hírcentrum

2021. 09. 30. 20:15 Hét érmet, közte négy aranyat szereztek a magyarok a a romániai Pitesti-ben rendezett maratoni kajak-kenu világbajnokság első napján. Egyéni sportok Kajak-kenu vb: világbajnok Lucz Anna és Csizmadia Kolos kajakpárosa! 2021. 19. 13:35 Mindkét mix-döntőben született magyar érem a koppenhágai kajak-kenu világbajnokságon, a kajakpáros ráadásul világbajnoki címet szerzett! Egyéni sportok Kajak-kenu vb: öt magyar éremmel folytatódott a világbajnokság 2021. 12:50 Összesen öt magyar érem született a Koppenhágában rendezett kajak-kenu világbajnokság délelőtti döntőiben. Egyéni sportok Kajak-kenu-vb: Kozák és Csipes kajakpárosa, Gazsó és Kiss Péter Pál is világbajnok! 2021. 18. 13:00 A kajakos Gazsó Alida Dóra, a Kozák Danuta és Csipes Tamara alkotta kajakkettes és a parakajakos Kiss Péter Pál is … Egyéni sportok Paralimpiai Híradó: zárásként egy kajakos bronz is összejött - szeptember 4. 2021. 04. 14:05 A kajakos Varga Katalin bronzérmes lett, míg a távolugrásban aranyérmes Ekler Luca 400 méteres síkfutásban ötödikként végzett a … Egyéni sportok Paralimpia 2020: bronzérmes a kajakos Varga Katalin!

Egyéni sportok Elhunyt Sári Nándor 2021. 12. 16. 13:05 Sári irányításával olyan klasszisok nyertek olimpiai bajnoki címet, mint Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Horváth Gábor, Vereckei Ákos, Kovács Katalin és Dusev Janics Natasa. Egyéni sportok Maratoni kajak-kenu vb: zsinórban hetedszer is magyar női kajakpáros a világbajnok! 2021. 10. 03. 19:35 Egymást követő hetedik alkalommal zárult magyar sikerrel a női kajakpárosok küzdelme a maratoni világbajnokságon, miután Kőhalmi … Egyéni sportok Kajak-kenu: újabb magyar aranyérmek a maratoni világbajnokságon! 2021. 02. 19:50 Három magyar győzelem született a romániai Pitestiben zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság szombati versenynapján. A magyar küldöttség a zárónap előtt már 19 … Egyéni sportok Kajak-kenu: remekelt az utánpótlás is a maratoni világbajnokságon 2021. 01. 19:45 Öt magyar éremmel, közte két arannyal zárult a maratoni kajak-kenu világbajnokság második napja a romániai Pitestiben. Egyéni sportok Kajak-kenu vb: három magyar világbajnoki cím 5000 méteren!

A végén nem gondolkodtam, csak hajtottam. " – mondta a Budapesti Honvédot erősítő Noé Bálint, aki szombaton szerzett egy bronzérmet is Kulifai Tamással párosban, 1000 méteren.

2021. 04:10 Varga Katalin remek versenyzéssel bronzérmet szerzett a tokiói paralimpián a női kajak KL2 200 méteres versenyében.

kajak kenu vb 2021 dates

Olimpia és felnőtt vb az idei programban | Kajak-Kenu Sport

Lódi Renáta, az MTI különtudósítója jelenti: Koppenhága, 2021. szeptember 18., szombat (MTI) – A koppenhágai kajak-kenu-világbajnokság szombati döntőiben érmet szerzett magyar versenyzők nyilatkozatai: Gazsó Alida Dóra (K-1 1000 m, 1. hely): "Nem gondoltam volna, hogy ekkora előnnyel sikerül nyernem. A táv közepén nagy iramot mentem, s igazából nem is tudtam kihajtani magam. " Csipes Tamara (K-2 500 m, 1. hely): "Nagyon hideg van, a víz is hideg, ezért nehéz volt már a bemelegítés is és verseny közben sem úgy viselkedtek az izmaink, ahogy szoktak. Ha nem ilyenek a körülmények, akár három hajóelőnnyel is nyerhettük volna ezt a verseny, szerencsére így is meglett a győzelem. " Kozák Danuta (K-2 500 m, 1. hely): "A rajt után visszavettem a csapásszámból, majd amikor a táv második felében indulni akartunk, nem tudtunk annyit beleadni, mint az előfutamban. Ezzel együtt éreztem, hogy megvan a győzelem, belülről simábbnak érzékeltem, mint amilyen volt. Ez a 15. világbajnoki győzelmem, ebből látszik, hogy öregszem.

Hozzá hasonló remek teljesítményt nyújtott az Eb és vb-aranyérmet nyert a kajakos lányok között nyert Fojt Sára is. A kenusok között pedig Opavszky Rékát, valamint a Rumi Gergő, Molnár Csanád párost látták a legjobbnak a döntéshozók. Az év legjobb utánpótlásedzője kategóriában pedig a már a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia szakmai stábját erősítő Gintl Andrea és Beé-Samu Andrea kapta meg az elismerést. További korosztályos hírek KAJAK-KENUBAN a sportági aloldalunkon. Vissza Kommentek küldéséhez a sütik engedélyezése szükséges a lábléc menüben Cikk nyomtatása

• Kajak-kenu-vb: éremeső Koppenhágában a záró napon - Blikk
  • Szankciókról döntött a FIFA: Az oroszok nem játszhatnak sem otthon, sem nézők előtt - Eurosport
  • Kaczor feri fellépései 2021
  • 18 éremmel zártak a magyarok a kajak-kenu vb-n - Debrecen hírei, debreceni hírek | Debrecen és Hajdú-Bihar megye hírei - Dehir.hu
  • U9990 sine morbo jelentése

Remekül kezdték a koppenhágai kajak-kenu világbajnokságot a magyar versenyzők: öt egység is olyan helyen végzett az előfutamában, amellyel kihagyhatja a középfutamot, s már készülhet a szombati döntőre. Kapcsolódó Elsőként az UTE duóját, a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes 200 méteres kajak kettest, Kiss Blankát és Lucz Annát szólították a rajthoz a Bagsvaerd-tavon, s ők az oroszok és a lengyelek mögött célba érkezve megszerezték a harmadik pozíciót, amely még éppen finálés folytatást ért. Nagyon izgultam, mert erre a versenyre helyet cseréltünk, most én ülök elöl. Bár a körülmények nem ideálisak, s olyan tipikus első pályás futam volt ez, örülünk, hogy bejutottunk a döntőbe – értékelt az MTI-nek Kiss. Az előző, szegedi vb-n ezüstérmes, friss olimpiai ötödik Balla Virág, Takács Kincső kenupárosnak sem okozott gondot a döntőbe jutás kiharcolása 500 méteren, végig kontrollálták az előfutamot, amelyet meg is nyertek, s mint a parton elmondták, még maradt is bennük. "A futamunkból hiányzott a kínai egység és a kanadaiak sem a legerősebb párosukat szerepeltetik most, így egy higgadt, erős ötszáz métert jöttünk.

Ilyen versenyző az ötkarikás játékokon K-1 200 méteren győztes Tótka Sándor, vagy a K-1 1000 méteren második Varga Ádám, ők a pihenésre koncentrálnak, a négyessel bajnok Bodonyi Dóra pedig betegsége miatt több hét kihagyásra kényszerült, ő ezért marad otthon. A szakember úgy tudja, hogy az ottani szigorú karanténszabályok miatt Ausztráliából és Új-Zélandról nem érkeznek versenyzők a viadalra, de a többi nagy kajak-kenus nemzet indítja csapatát. "Úgy gondolom, hogy nem lesz ez egy gyenge világbajnokság" - fogalmazott Hüttner Csaba. Ami az elvárásokat illeti, a kapitány nem akart konkrét célokat megfogalmazni, ezzel együtt azt mondta: erős a magyar csapat. "Ebben a válogatottban nagyon sok érem benne van, számos olimpiai érem is. Ahogy hallom, az időjárás így szeptember közepén nem lesz a legtökéletesebb Koppenhágában, de én bízom a jó szereplésben, amely akár nagyon jóra is sikeredhet" - tette hozzá. A dán fővárosban legutóbb 1993-ban rendeztek világbajnokságot, azóta egy világkupán kívül nem volt itt síkvízi világverseny.